Sports skolāsold

77291

LATVIJAS SKOLU ORIENTĒŠANĀS KAUSS 2017
18.04.2017


Latvijas Orientēšanās federācija (LOF), sadarbībā ar orientēšanās sporta biedrībām, otro gadu rīko aktīvās atpūtas sacensības "Latvijas Skolu orientēšanās kauss", kas ar finālposmu 19.aprīlī noslēgsies Jelgavā. Pērn sportiskā piedzīvojumā piedalījās ap 700 skolēnu no 91 Latvijas skolas. Orientēšanās sacensības notiek četros posmos, no kuriem trīs ir reģionālie, bet viens – Vislatvijas posms. Visu četru posmu ietvaros tiks noskaidrotas Vislatvijas labākās skolas tituls orientēšanās sportā.

Pirmais sacesnsību posms notiks 29.martā Rīgā, Lucavsalā, turpinoties ar Kurzemes-Zemgales posmu Tērvetē 5.aprīlī. Trešais Vidzemes-Latgales posms paredzēts Lubānas novada Ezerniekos 12.aprīlī. Pusfināla un fināla posms, kur vienkopus tiksies arī labākie no reģioniem, notiks Jelgavā 19.aprīlī. 

Sacensību diena kļūs par īstu aktīvās atpūtas festivālu, jo bez orientēšanās neiztrūks arī citas nodarbes – izzinošas un aizraujošas aktivitātes.  

Skolēniem sacensībās būs jāveic sprinta distances, kas viņus vedīs gan cauri pilsētu ielu līkločiem un ēku labirintiem, gan mežu. Lai piedalītos orientēšanās sacensībās un saņemtu vērtīgas balvas, skolu jāpārstāv vienai komandai, kuras sastāvā būtu vismaz trīs dalībnieki, tostarp vismaz viena meitene. Skolēni sacentīsies četrās dažādās vecuma grupās.  Skolu kopvērtējumā tiks vērtēti trīs labākie vienas skolas skolēnu rezultāti kvalifikācijas skrējienā.  

Galvenā balva labākajai skolai – SportIdent elektroniskās atzīmēšanās skolu komplekts. Savas balvas sagādājuši arī sacensību sponsori. 2016.gadā labākās skolas titulu orientēšanās sportā ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzija.

Dalība sacensībās ir bezmaksas. Komandu piesaka skola (novadu un pilsētu vispārizglītojošās skolas, kā arī profesionālās vidusskolas), reģistrējoties vienu nedēļu līdz attiecīgajam sacensību posmam tiešsaistē Skolu Kausa mājas lapā.

Vairāk informācijas par sacensībām: http://skolukauss.lof.lv/.

 

 

Informācija: LOF, Sporta servisa centrs
      Atpakaļ